آشنایی با روشهای طراحی سایت [ حرفه ‌ای ] به طور کامل

 1. خانه
 2. راهنمای انتخاب
 3. آشنایی با روشهای طراحی سایت [ حرفه ‌ای ] به طور کامل
روش های طراحی سایت

روش های طراحی سایت 

به طور کلی طراحی سایت به دو شیوه صورت می‌گیرد. اولین مورد طراحی سایت به وسیله‌ی کدنویسی از صفر تا صد می‌باشد. دومین حالت، استفاده از قالب های قدرتمند و مشهور وردپرسی و انعطاف پذیر است.

در روش اول یعنی همان طراحی سایت با کدنویسی، سایت شما کاملا اختصاصی از صفر تا صد، کدنویسی شده و با توجه به سایتی که شما از طراح درخواست کرده‌اید، اقدام به کدنویسی و طراحی وب سایت صورت می‌گیرد. چه این روش و چه روش دوم که استفاده از قالب های آماده وردپرسی می‌باشد، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

مزایا و معایب طراحی سایت از صفر با کدنویسی

همانطور که گفته شد به دلیل اینکه در روش طراحی سایت با کدنویسی، طراح نیازمند پیاده سازی یک سایت از پایه و صفر می‌باشد، زمان بسیار بیشتری برای طراحی نیاز خواهد داشت. از طرفی این امکان وجود دارد که در هنگام کدنویسی، قسمتی از کدها عملکرد ناقص و یا اشتباهی داشته باشند. پیدا کردن این نواقص نیز گاهی اوقات زمان زیادی از طراح خواهد گرفت.

جدای از این مورد در طراحی سایت با کدنویسی، این امکان وجود دارد که قسمت به قسمت با کافرما مراحل کار چک شود. به این ترتیب می‌توان گفت نتیجه‌ی کار تا حد زیادی دقیقا شبیه به چیزی خواهد شد که کارفرما در نظر دارد. همانطور که می‌دانید، قیمت طراحی سایت با کدنویسی از صفر به شدت نسبت به طراحی سایت با قالب های وردپرسی تفاوت دارد.

از آنجا که تمامی کار می‌بایست توسط خود کدنویس انجام شود، هزینه‌ی کار به شدت بالاتر از استفاده از قالب های آماده خواهد بود. این قیمت بالا نیز تا حدودی طبیعی است و جای تعجب ندارد. در پایان باید بگوییم اگر قصد دارید وب سایت خیلی خاصی را راه اندازی نمایید و به دنبال ویژگی های خاص و شخصی سازی شده‌ای می‌گردید، بهتر است طراحی سایت خود را به شرکت های معتبر و کدنویس های حرفه‌ای بسپارید.

طراحی سایت با کدنویسی

اگر ظاهر وب سایت برای شما اهمیت زیادی دارد ممکن است ظاهر یک وب سایت از صفر طراحی شده توسط این افراد، آن چنان باب میل شما نباشد. (این مورد به هیچ وجه اشاره‌ای به بدسلیقگی این افراد ندارد.) البته می‌توانید با ذکر این مورد که ظاهر وب سایت برای شما اهمیت زیادی دارد، با طراح درخواست های خود را مطرح کنید. در این صورت قطعا می‌توانید به نتیجه‌ی دلخواه خود برسید.

مطلب پیشنهادی :  راهنمای خرید 🔒 گواهینامه SSL ارزان برای وب سایت + قیمت

اما لازم به ذکر است که وسواس شما در ظاهر سایت و درخواست های مکرر و اعمال تغییرات دلخواه شما طبیعتا موجب افزایش هزینه‌ی طراحی خواهد شد. اما اگر به فکر طراحی یک وب سایت تخصصی با ویژگی های منحصر به فرد و پیاده سازی ایده‌ های ذهنی خود در آن هستید، بهتر است کار خود را به شرکت های معتبر که به همین روش سایت طراحی می‌کنند بسپارید. در پایان اگر بخواهیم به مهم ترین مزایا و معایب این روش اشاره کنیم می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • مزایا :
  • طراحی به صورت کاملا اختصاصی
  • امکان اعمال تغییرات دلخواه بدون محدودیت
  • سرعت بالاتر
  • امکان طراحی ویژگی‌ها و قابلیت های خاص
  • امنیت بالا
  • مناسب کسب و کار های بسیار بزرگ و حرفه ای
 • معایب : 
  • قیمت و هزینه‌ی بسیار بالا
  • نیازمند زمان بیشتر
  • اغلب ظاهری ساده دارند
  • وابستگی شدید به طراح برای اعمال تغییرات

مزایا و معایب طراحی سایت با قالب وردپرس

امروزه دیگر شاهد قالب های آماده‌ی ساده و پر از ایراد نیستیم. اگرچه امکان دارد هنوز هم برخی از قالب های وردپرس دارای اشکالات قابل توجهی باشند. اما تعداد قالب های استاندارد و بهینه شده نیز کم نیست.

اولین و مهم ترین مزیتی که طراحی سایت با قالب وردپرس نسبت به روش قبل دارد، زیبایی منحصر به فرد و کدنویسی استاندارد می‌باشد. شاید از خودتان بپرسید : خب در روش کدنویسی از پایه هم زیبایی وجود دارد و هم کدنویسی به شکلی استاندارد انجام شده!

در خصوص این موارد باید بگوییم بله همین طور است. در روش قبل هم زیبایی قابل قبولی خواهید داشت و هم کدنویسی سایت شما به شیوه‌ای استاندارد انجام خواهد شد. اما چند نکته وجود دارد.

اول اینکه اغلب وب سایت های طراحی شده به صورت پیش فرض دارای ظاهری ساده هستند. همچنین چنانچه یک برنامه نویس حرفه‌ای و خلاق سایت شما را کدنویسی کرده باشد می‌توان اطمینان یافت که کاملا حرفه‌ای و استاندارد این کار را انجام داده است.

اما در نظر داشته باشید شما می‌توانید تمامی ویژگی های بالا را تقریبا تا ۷۰ درصد از طریق استفاده از قالب های استاندارد و حرفه‌ای نیز در اختیار داشته باشید. آن هم با صرف هزینه‌ای که بسیار پایین‌تر از روش قبل است. وردپرس جزو محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوای وب سایت محسوب می‌شود.

به همین منظور نیز شرکت های بسیار بزرگ و معتبری نیز اقدام به طراحی قالب هایی سازگار و با امکان سفارشی سازی بسیار بالا کرده‌اند. این شرکت های معتبر که در دنیا نیز شهرت پیدا کرده‌اند تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا از حرفه‌ای ترین و بهترین برنامه نویسان برای این منظور استفاده کنند.

مطلب پیشنهادی :  طراحی سایت فروشگاهی [ ⭐️ اختصاصی ] با وردپرس + قیمت

بنابراین می‌توان گفت که تقریبا تمامی قالب هایی که شهرت یافته‌اند و یا در فروشگاه های معتبر عرضه می‌شوند، از کدنویسی استاندارد و حرفه‌ای برخوردار می‌باشند. همچنین به طور منظم به منظور برطرف ساختن اشکالات جزئی و یا بهبود کارایی سایت، آپدیت و به روز رسانی هایی را به خریداران، ارائه می‌دهند.

کار به همین جا ختم نمی‌شود. در صورتی که قالب وب سایت خود را از فروشگاه معتبری خریداری کرده باشید، قالب شما دارای پشتیبانی حرفه‌ای خواهد بود. البته این پشتیبانی اغلب تنها در صورت وجود اشکال فنی در وب سایت است و برای ایجاد تغییرات دلخواه و همچنین سفارشی سازی آن نیاز به دانش کافی در این زمینه خواهید داشت.

شما با استفاده از قالب های آماده و حرفه‌ای چند منظوره می‌توانید هر نوع فروشگاهی را به صورت حرفه‌ای راه اندازی کنید. خیالتان نیز از بابت کدنویسی راحت است. در واقع به همین دلایل، شما می‌توانید با سفارش طراحی سایت با قالب حرفه‌ای، از ظاهر بسیار جذاب، ویژگی های بسیار زیاد و همچنین تقریبا هرگونه وب سایتی را در زمان کوتاه‌تر راه اندازی کنید.

طراحی سایت با قالب وردپرس

علاوه بر این موارد به دلیل به روز رسانی های منظم، سایت شما همیشه بهترین ساختار ممکن را در نوع خود چه برای گوگل و چه برای انواع مرورگرها خواهد داشت. مزایا و معایب سفارش طراحی به این روش نیز به طور کلی به موارد زیر خلاصه می‌شود.

 • مزایا
  • سرعت بالا و استاندارد
  • ظاهر شیک، مدرن و بسیار حرفه‌ای
  • قیمت پایین تر نسبت به روش اول
  • آماده سازی در زمان کوتاه‌تر
  • امکان افزایش امنیت و اضافه کردن تعداد زیادی ویژگی خاص با استفاده از افزونه های حرفه‌ای
  • امکان سفارشی سازی بسیار بالای ظاهر سایت
 • معایب :
  • سرعت بارگذاری سایت نسبت به روش اول حدود نیم ثانیه بیشتر است.
  • امکان طراحی سایت های خاص دولتی با امکانات اختصاصی وجود ندارد.
  • امکان وجود برخی باگ های جزئی ( که در 95٪ موارد قابل چشم پوشی هستند )
  • در مواردی ممکن است تعداد افزونه ها کمی بالا رود.

جمع بندی

حال نوبت به جمع بندی این بحث می‌رسد. اگر کمی در انتخاب نحوه‌ی طراحی سایت خود دچار تردید شده‌اید، این قسمت را با دقت بیشتری مطالعه نمایید. در این قسمت به احتمال زیاد پاسخ سؤالات خود را خواهید یافت.

مطلب پیشنهادی :  طراحی سایت با [ گارانتی ۱۰۰ درصدی ] ❤️ بدون قید و شرط

در ابتدا اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و یا آنلاین کردن کسب و کار خود هستید و همچنین اگر قصد ایجاد یک وب سایت شرکتی حرفه‌ای به منظور حضور در بستر آنلاین و انتشار اخبار و شرح یک بیوگرافی و معرفی بهتر شرکت یا تیم خود دارید، می‌توانید از هردو روش سفارش طراحی سایت استفاده نمایید.

در مقابل اگر قصد ایجاد یک وب سایت با قابلیت های بسیار خاص و ویژه را دارید بهتر است روش سفارش طراحی سایت با کدنویسی و از صفر را انتخاب نمایید. چرا که در اینصورت قطعا به نتایج دلخواه خود خواهید رسید.

البته بزرگترین مزیت استفاده از طراحی سایت با قالب های آماده، راه اندازی وب سایت در زمان کوتاه‌تر و همچنین استاندارد و قیمت بسیار پایین‌تر در مقایسه با کدنویسی از صفر می‌باشد. بنابراین می‌توانید با این راهنما به خوبی تصمیم بگیرید که کدام روش را انتخاب کنید.

نحوه طراحی سایت در وب یار تو

طراحی سایت در وب یار تو با استفاده از یکی از حرفه‌ای ترین و انعطاف پذیر ترین قالب های وردپرس، یعنی قالب زفایر (zephyr) انجام می‌شود. البته قالب های وردپرسی فوق العاده‌ی دیگری نیز وجود دارند. اما تمرکز ما به علت انعطاف پذیری فوق العاده‌ی آن بر استفاده از این قالب منحصر به فرد می‌باشد.

 • نحوه‌ی سفارش طراحی سایت در وب یار تو نیز به این شرح است:
 1. مراجعه به صفحه‌ی طراحی سایت
 2. انتخاب گزینه‌ی مناسب از هر دو قسمت
 3. خواندن توضیحات تکمیلی آن (در صورت نیاز)
 4. ورود به سبد خرید و ادامه‌ی سفارش
 5. تکمیل فرم مربوطه (لطفا با دقت، اطلاعات خواسته شده را وارد فرمایید.)
 6. تماس ما با شما جهت اعلام وضعیت (یا به صورت چت در واتس اپ، یا ایمیل شما و یا تماس تلفنی [ در صورتی که در روش های چت و ایمیل پاسخی از شما دریافت نکردیم، قطعا تماس تلفنی برقرار خواهد شد. ] )
 7. طراحی ظاهر صفحه‌ی اصلی وب سایت و نظر خواهی از شما
 8. تکمیل بخش های مختلف وب سایت و تحویل آن
 9. پشتیبانی سه ماهه شامل : نصب رایگان افزونه، اعمال تغییرات لازم و همچنین هرگونه‌ سؤال در رابطه با سایت
 10. احساس خوشایند دریافت رضایت شما کارفرمای عزیز 🙂
4.7/5 - (6 امتیاز)

اشتراک گذاری در :

مطلب قبلی
آموزش کامل نصب [ وردپرس فارسی ] روی هاست دایرکت ادمین
مطلب بعدی
آموزش [ کامل ] نصب و به روز رسانی افزونه در وردپرس و هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست